Hopp til innhald

Setesdalsbauta Helle: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Bjørgulv Bjørgum
Line 1: Line 1:
[[Fil:Helle Setesdalsstein 011216.jpg|miniatyr|høyre|Bautaen på Helle, mellom Rv-9 og [[Otra]]. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
[[Fil:Helle Setesdalsstein 011216.jpg|miniatyr|høyre|Bautaen på Helle, mellom Rv-9 og [[Otra]]. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
'''Setesdalsbauta Helle''' er ein stor bautastein som står rett ved [[Riksveg 9]] på [[Helle]] i [[Hylestad]] i [[Valle]]. Steinen er sett opp av [[Setesdal Regionråd]]. Setesdalslogoen på steinen er teikna av [[Ove Kjetså]]. Det står også slike bautaer på [[Hornnes]], i [[Bygland]] og på [[Lundane]] nord for [[Hovden]] i [[Bykle]]. I tillegg er det sett opp ein bauta på fergeterminalen i Hirtshals.
'''Setesdalsbauta Helle''' er ein stor bautastein som står rett ved [[Riksveg 9]] på [[Helle]] i [[Hylestad]] i [[Valle]]. Steinen er sett opp av [[Setesdal Regionråd]]. Setesdalslogoen på steinen er teikna av [[Ove Kjetså]]. Pynt og form ved [[Bjørgulv Bjørgum]]. Det står også slike bautaer på [[Hornnes]], i [[Bygland]] og på [[Lundane]] nord for [[Hovden]] i [[Bykle]]. I tillegg er det sett opp ein bauta på fergeterminalen i Hirtshals.


== Kjelder ==
== Kjelder ==

Versjonen frå 16. november 2019 kl. 12:32

Bautaen på Helle, mellom Rv-9 og Otra.

Setesdalsbauta Helle er ein stor bautastein som står rett ved Riksveg 9Helle i Hylestad i Valle. Steinen er sett opp av Setesdal Regionråd. Setesdalslogoen på steinen er teikna av Ove Kjetså. Pynt og form ved Bjørgulv Bjørgum. Det står også slike bautaer på Hornnes, i Bygland og på Lundane nord for Hovden i Bykle. I tillegg er det sett opp ein bauta på fergeterminalen i Hirtshals.

Kjelder