Skilnad mellom versjonar av «Jol i Setesdal 1965»
Hopp til navigering
Hopp til søk
(full tittel) |
s (puss) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
'''Jol i Setesdal 1964''' vart gjeve ut av mållaga i Evje og Hornnes, Bygland og Valle med [[Torleiv H. Bjørgum]] som forretningsførar og [[Svein Hovet]] som redaktør. Heftet hadde 34 sider og kosta 4,50 kroner. Dette var 4. årgang av [[Jol i Setesdal]]. | '''''Jol i Setesdal 1964''''' vart gjeve ut av mållaga i Evje og Hornnes, Bygland og Valle med [[Torleiv H. Bjørgum]] som forretningsførar og [[Svein Hovet]] som redaktør. Heftet hadde 34 sider og kosta 4,50 kroner. Dette var 4. årgang av ''[[Jol i Setesdal]]''. | ||
==Innhald== | ==Innhald== | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! Forfattar !! Tittel !! Side | |||
|- | |||
| [[Gunnar Rysstad]] || Setesdal || Innsida | |||
|- | |||
| [[Oddmund Hjermann]] || Eg kjem til dykk med den store gleda || 2 | |||
|- | |||
| [[Sigurd Tveterås]] || Setesdalsdiktaren [[Hallvard Sandnes]] || 3 | |||
|- | |||
| [[Olav Gauteland]] || Då Jon Haugen skaut inn JOL! || 5 | |||
|- | |||
| L.T.S. || Nytt år || 6 | |||
|- | |||
| [[Lars T. Solskard]] || Heimen og joli høyrer saman || 7 | |||
|- | |||
| [[Svein Hovet]] || Kunstnaren [[Lars Osa]] og Setesdal || 8 | |||
|- | |||
| [[Eivind Ose]] || Skrivarstoga på Ose || 11 | |||
|- | |||
| [[Gunnar Heistein]] || Skrivargarden på Heistad || 11 | |||
|- | |||
| [[Jorunn Fjermestad]] || Ved det gamle kvernhuset || 12 | |||
|- | |||
| [[Paal Vollen]] || Setesdalsstemna ved [[Reiårsfossen]] || 13 | |||
|- | |||
| Lars T. Solskard || Jol i gamle dagar || 14 | |||
|- | |||
| || Annonser || 15 | |||
|- | |||
| || Kulturstemna || 16 | |||
|- | |||
| || Mjåkkhøna eller Hønesleivi || 16 | |||
|- | |||
| [[Bjørn T. Aakre]] || Heiegarden Torsdalen || 17 | |||
|- | |||
| Bjørn T. Aakre || Fel-ufsi || 18 | |||
|- | |||
| || Annonser || 19 | |||
|- | |||
| Svein Hovet || Det sukkar under Reiårsfossen || 20 | |||
|- | |||
| [[Sigurd Aamlid]] || Jenta og skjørholken || 23 | |||
|- | |||
| [[Birgit N. Austad]] || Minne frå heiane || 24 | |||
|- | |||
| Hallvard Sandnes || Svålaug || 26 | |||
|- | |||
| Svein Hovet || [[Fakse Brokke]] - ein husgud frå Setesdal || 28 | |||
|- | |||
| [[Torgeir Bjørnaraa]] || Ei merkeleg hending || 31 | |||
|- | |||
| Torgeir Bjørnaraa || På bjørnejakt i [[Einang]]en || 31 | |||
|- | |||
| || [[Hallandsfossen]] || 32 | |||
|- | |||
| || Skirenn på Hedde || 32 | |||
|- | |||
| || Annonser || 33–34 | |||
|} | |||
<!--suksesjonsboks--> | |||
{|align="center" style=" white-space: nowrap; border:1px solid #808080;" | |||
|- | |||
|[[Jol i Setesdal 1964|Førre nummer]] || | |||
||'''''{{PAGENAME}}'''''<br /><center>'''''[[Jol i Setesdal]]'''''</center>|| | |||
||[[Jol i Setesdal 1966|Neste nummer]] | |||
|} | |||
[[Kategori:Jol i Setesdal]] | [[Kategori:Jol i Setesdal]] |
Versjonen frå 31. mars 2015 kl. 16:10
Jol i Setesdal 1964 vart gjeve ut av mållaga i Evje og Hornnes, Bygland og Valle med Torleiv H. Bjørgum som forretningsførar og Svein Hovet som redaktør. Heftet hadde 34 sider og kosta 4,50 kroner. Dette var 4. årgang av Jol i Setesdal.
Innhald
Forfattar | Tittel | Side |
---|---|---|
Gunnar Rysstad | Setesdal | Innsida |
Oddmund Hjermann | Eg kjem til dykk med den store gleda | 2 |
Sigurd Tveterås | Setesdalsdiktaren Hallvard Sandnes | 3 |
Olav Gauteland | Då Jon Haugen skaut inn JOL! | 5 |
L.T.S. | Nytt år | 6 |
Lars T. Solskard | Heimen og joli høyrer saman | 7 |
Svein Hovet | Kunstnaren Lars Osa og Setesdal | 8 |
Eivind Ose | Skrivarstoga på Ose | 11 |
Gunnar Heistein | Skrivargarden på Heistad | 11 |
Jorunn Fjermestad | Ved det gamle kvernhuset | 12 |
Paal Vollen | Setesdalsstemna ved Reiårsfossen | 13 |
Lars T. Solskard | Jol i gamle dagar | 14 |
Annonser | 15 | |
Kulturstemna | 16 | |
Mjåkkhøna eller Hønesleivi | 16 | |
Bjørn T. Aakre | Heiegarden Torsdalen | 17 |
Bjørn T. Aakre | Fel-ufsi | 18 |
Annonser | 19 | |
Svein Hovet | Det sukkar under Reiårsfossen | 20 |
Sigurd Aamlid | Jenta og skjørholken | 23 |
Birgit N. Austad | Minne frå heiane | 24 |
Hallvard Sandnes | Svålaug | 26 |
Svein Hovet | Fakse Brokke - ein husgud frå Setesdal | 28 |
Torgeir Bjørnaraa | Ei merkeleg hending | 31 |
Torgeir Bjørnaraa | På bjørnejakt i Einangen | 31 |
Hallandsfossen | 32 | |
Skirenn på Hedde | 32 | |
Annonser | 33–34 |
Førre nummer | Jol i Setesdal 1965 |
Neste nummer |