Fennefossvegen: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Liten tilføyelse om årstall for kompensasjonsveg
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Føyd til at vegen passerer museet
Line 1: Line 1:
'''Fennefossvegen''' er ein veg (Fylkesveg 303) mellom [[Evje]] og [[Hornnes]] på vestsida av [[Otra]] i [[Evje og Hornnes kommune]]. Han tek til i krysset med [[Riksveg 9]] ([[Setesdalsvegen]]) ved [[Hotel Dølen]] og [[Birkelandsbrua]] (Gullestadbrua). Etter Gullestadbrua går han gjennom [[Krossen]], forbi Mølla ved [[Fennefossen]] og gardane på [[Fennefoss]], før han munnar ut igjen i Rv-9 ved [[Fennefossbrua]]. Før kompensasjonsvegen etter nedlegginga av [[Setesdalsbanen]] kom til Hornnes og Evje i 1965/1966, var dette vegstykket ein del av hovudvegen gjennom Setesdal.
'''Fennefossvegen''' er ein veg (Fylkesveg 303) mellom [[Evje]] og [[Hornnes]] på vestsida av [[Otra]] i [[Evje og Hornnes kommune]]. Han tek til i krysset med [[Riksveg 9]] ([[Setesdalsvegen]]) ved [[Hotel Dølen]] og [[Birkelandsbrua]] (Gullestadbrua). Etter Gullestadbrua går han gjennom [[Krossen]], forbi Mølla ved [[Fennefossen]], [[Evje og Hornnes museum]] og gardane på [[Fennefoss]], før han munnar ut igjen i Rv-9 ved [[Fennefossbrua]]. Før kompensasjonsvegen etter nedlegginga av [[Setesdalsbanen]] kom til Hornnes og Evje i 1965/1966, var dette vegstykket ein del av hovudvegen gjennom Setesdal.


[[Kategori:Veier i Evje og Hornnes]]
[[Kategori:Veier i Evje og Hornnes]]

Versjonen frå 10. mai 2015 kl. 13:25

Fennefossvegen er ein veg (Fylkesveg 303) mellom Evje og Hornnes på vestsida av Otra i Evje og Hornnes kommune. Han tek til i krysset med Riksveg 9 (Setesdalsvegen) ved Hotel Dølen og Birkelandsbrua (Gullestadbrua). Etter Gullestadbrua går han gjennom Krossen, forbi Mølla ved Fennefossen, Evje og Hornnes museum og gardane på Fennefoss, før han munnar ut igjen i Rv-9 ved Fennefossbrua. Før kompensasjonsvegen etter nedlegginga av Setesdalsbanen kom til Hornnes og Evje i 1965/1966, var dette vegstykket ein del av hovudvegen gjennom Setesdal.