Temamøte om Reiseliv og destinasjonsbygging: Skilnad mellom versjonar
Hopp til navigering
Hopp til søk
innlegg frå salen og eksterne lenker |
s Utbyting av tekst - «http:\/\/valleradio\.blogs\.no\/....\/..\/..\/(.*)» til «https://setesdalswiki.no/blog/$1» |
||
| Line 19: | Line 19: | ||
==Eksterne lenker== | ==Eksterne lenker== | ||
*[ | *[https://setesdalswiki.no/blog/geocaching-12161104/ Om geocaching på Valle Radios blogg] | ||
*[ | *[https://setesdalswiki.no/blog/vekk-med-kjettingane-12157209/ Vekk med kjettingane på Valle Radios blogg] | ||
[[Kategori:Arrangement i Valle]] | [[Kategori:Arrangement i Valle]] | ||
Siste versjonen frå 27. mars 2023 kl. 22:23
Temamøte om Reiseliv og destinasjonsbygging vart halde av Valle Næringslag torsdag 10. november 2011 på Sølvgarden klokka 18. Problemstillinga var Korleis dra nytte av å liggje mellom dei to store, Evje om sommaren og Hovden vinterstid?
Program
- Innleiing ved Sigurd Haugsgjerd
- Foredrag av Thor Flognfeldt frå Høgskulen i Lillehammer
- «Kultur, natur og aktiviteter - hva skal til for at Valle finner en plass i reiselivsmarkedene framover?»
- Suppe og lefse
- Innlegg frå reiselivskoordinator Setesdal Frode Buen og Lasse Eidskrem
- Innlegg frå Valle/Rysstad Reiselivslag Edvin Brottveit
- Inlegg frå Valle kommune ordførar Tarald Myrum
- Paneldebatt med alle ovannemnde bidragsytarar. Ordstyrar Sigurd Haugsgjerd
Innlegg frå salen
Det var fleire innlegg frå salen:
- Harald Haugland nemnde Honnevje rasteplass som vart kåra til «Norges beste rasteplass 2011». Denne rasteplassen er og med i det verdsomfattande nettverket for geocaching, som mange brukar når dei er på tur.
- Knut H. Nomeland var oppteken av at kjettingane som sperrar parkeringsplassar på Brokke-Suleskarvegen gjer det vanskeleg for turistar å gå på korte turar i heia.
Kjelde
- Annonse i Setesdølen nr. 88, 2011 side 11