Mariann Uleberg: Skilnad mellom versjonar
utvidet litt |
|||
| Line 1: | Line 1: | ||
[[Fil:Mariann Uleberg.jpg|thumb|Mariann Uleberg]] | [[Fil:Mariann Uleberg.jpg|thumb|Mariann Uleberg]] | ||
'''Mariann Uleberg''' (Fødd 18. februar 1985) frå [[Hovden]] studerer musikk på Berklee | '''Mariann Uleberg''' (Fødd 18. februar 1985) frå [[Hovden]] studerer musikk på [[Berklee College of Music]] i Boston. Elektrisk- og stålstrengegitar er instrumentet hennar. Ho spelar aktustisk, men ikkje klassisk. Etter ungdomsskole i Bykle gjekk ho på musikklinja på [[Valle vidaregåande skule]]. Frå Valle reiste ho til Oslo og gjekk på [[Høgskolen i Staffeldtsgate]], studiet musikk, menighet og ledelse. Deretter hadde ho lyst å reise til utlandet, og då vart det USA ho valde, «der er det ingen jantelov, der er dei gode til å oppmuntre kvarandre. Det er lov å vere flink og å vere frampå for å nå langt», sa ho i samtalen med [[Bjørgulv T. Berg]] i [[Valle Radio]]. | ||
Det fyrste ho starta | Det fyrste ho starta å spele var trommer i korpset i Bykle. Ho lærte å spele hardingfele av [[Marton Laksesvela]], og let seg ofte inspirere av folkemusikk til eigne komposisjonar. I framtida vil ho prøve å leve av spel og komponering, men og å undervise i gitarspel. Men ho byggjer og reparerer også gitarar. Førebileta hennar er mellom andre Knut Reiersrud. | ||
==Komposisjonar== | ==Komposisjonar== | ||
Versjonen frå 13. januar 2011 kl. 21:53

Mariann Uleberg (Fødd 18. februar 1985) frå Hovden studerer musikk på Berklee College of Music i Boston. Elektrisk- og stålstrengegitar er instrumentet hennar. Ho spelar aktustisk, men ikkje klassisk. Etter ungdomsskole i Bykle gjekk ho på musikklinja på Valle vidaregåande skule. Frå Valle reiste ho til Oslo og gjekk på Høgskolen i Staffeldtsgate, studiet musikk, menighet og ledelse. Deretter hadde ho lyst å reise til utlandet, og då vart det USA ho valde, «der er det ingen jantelov, der er dei gode til å oppmuntre kvarandre. Det er lov å vere flink og å vere frampå for å nå langt», sa ho i samtalen med Bjørgulv T. Berg i Valle Radio.
Det fyrste ho starta å spele var trommer i korpset i Bykle. Ho lærte å spele hardingfele av Marton Laksesvela, og let seg ofte inspirere av folkemusikk til eigne komposisjonar. I framtida vil ho prøve å leve av spel og komponering, men og å undervise i gitarspel. Men ho byggjer og reparerer også gitarar. Førebileta hennar er mellom andre Knut Reiersrud.
Komposisjonar
- Tappeslåtten
- Nyslått
- Vesterdalsheia
Kjelder
- Samtale mellom Bjørgulv T. Berg og Mariann Uleberg i Valle Radio onsdag 12. januar 2011