Hopp til innhald

Setesdalswiki:Konkurranse april 2015

Frå Setesdalswiki
Versjonen frå 6. april 2015 kl. 10:57 av Harald Haugland (diskusjon | bidrag) (6. april 2015: Eh Ka Mwee Sein)

Setesdalswiki:Konkurranse april 2015 er ei side for å arrangere ein konkurranse i april. Konkurransen går på Facebooksida til Setesdalswiki. Spørsmåla blir lagt ut her og der kvar dag i april. Den første som svarar rett, blir notert opp her, og når april er over, blir det trekning mellom vinnarane og utdeling av premie. Svara kan ein finne på Setesdalswiki. Spørsmåla gjeld både Setesdal og setesdølar.

1. april 2015

Vi skal til ein stad med lange tradisjonar som har fornya seg på mange måtar og i dag har eigne produkt basert på lokale råvarer å selje. Eigaren er fødd i mars og hadde rundt tal i år.

2. april 2015

På denne flotte skjærtorsdagen med sol frå klar himmel over heile Agder, skal vi til den høgaste fjelltoppen i Bygland på austsida av Otra.

3. april 2015

I påska har han som så mange andre gjort byklar av seg, men han er kjent i heile Setesdal. Han har budd to år på Evje, lenger i Nord-Norge, og enda lenger i utlandet.

4. april 2015

Spørsmålet i dag er kva vegen heiter som går frå Bjørndalsvatnet til Nedre Øyvatn.

5. april 2015

Denne brua er kanskje den flottaste brua på Turistforeninga sitt løypenett i Noreg.

  • Kvibru var rett svar. Tora Verpe Dale fann svaret.

6. april 2015

I dag vil jeg vite hvem som er pastor i Setesdal baptistmenighet.