Floslivatnet: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Kart
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Byttet ut bildet med ett med lavere oppløsning
 
(3 mellomversjonar av den same brukaren er ikkje viste)
Line 1: Line 1:
'''Floslivatnet''' er eit lite vatn (516 moh.) i [[Bykle]] øvst i [[Setesdal]]. Det ligg rett sør for demninga i austre enden av [[Botsvatn]], og vest for [[Bykil]] (503 moh.). Det drenerer til [[Otra]]-vassdraget.
[[Fil:Floslivatnet Bykle 050915-2-2.jpg|miniatyr|høyre|Floslivatnet sett frå Bosvassdammen. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
'''Floslivatnet''' er eit lite vatn (516 moh.) i [[Bykle]] øvst i [[Setesdal]]. Det ligg rett sør for [[Dam Botsvatn|demninga]] i austre enden av [[Botsvatn]], og vest for [[Bykil]] (503 moh.). Det drenerer til [[Otra]]-vassdraget.


== Kart ==
== Kart ==

Siste versjonen frå 12. februar 2026 kl. 13:29

Floslivatnet sett frå Bosvassdammen.

Floslivatnet er eit lite vatn (516 moh.) i Bykle øvst i Setesdal. Det ligg rett sør for demninga i austre enden av Botsvatn, og vest for Bykil (503 moh.). Det drenerer til Otra-vassdraget.

Kart

Laster kart ...