Hopp til innhald

Stålevatnet: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Litt om drenering til Kosåna
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Språkpuss
Line 1: Line 1:
[[Fil:Stålevatnet Hornnes 080715.JPG|miniatyr|høyre|Stålevatnet. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
[[Fil:Stålevatnet Hornnes 080715.JPG|miniatyr|høyre|Stålevatnet. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
'''Stålevatnet''' er eit lite vatn på heia (415 moh.) omlag 4 kilometer vest for garden [[Tveit i Hornnes|Tveit]] i [[Hornnes]] i [[Evje og Hornnes kommune]]. Vatnet ligg rett sør for [[Sveindalsvegen]] ([[Fylkesveg 42]]), mellom Tveit og [[Bjørndalsvatnet]]. I vestre enden av vatnet er det fleire fritidsbustader, og noko sør-vest for vatnet ligg det eit større hyttefelt. Det går [[Stålevannsvegen|veg]] (bomveg) inn til og vidare forbi vatnet frå Sveindalsvegen.
'''Stålevatnet''' er eit lite vatn på heia (415 moh.) om lag 4 kilometer vest for garden [[Tveit i Hornnes|Tveit]] i [[Hornnes]] i [[Evje og Hornnes kommune]]. Vatnet ligg rett sør for [[Sveindalsvegen]] ([[Fylkesveg 42]]), mellom Tveit og [[Bjørndalsvatnet]]. I vestre enden av vatnet er det fleire fritidsbustader, og noko sør-vest for vatnet ligg det eit større hyttefelt. Det går [[Stålevannsvegen|veg]] (bomveg) inn til og vidare forbi vatnet frå Sveindalsvegen.


Stålevatnet drenerer til [[Kosåna|Kosåna-vassdraget]]. I vatnet ligg ein liten holme med det klingande namnet Kon-Tiki.
Stålevatnet drenerer til [[Kosåna|Kosåna-vassdraget]]. I vatnet ligg ein liten holme med det klingande namnet Kon-Tiki.

Versjonen frå 1. mai 2018 kl. 11:22

Fil:Stålevatnet Hornnes 080715.JPG
Stålevatnet.

Stålevatnet er eit lite vatn på heia (415 moh.) om lag 4 kilometer vest for garden Tveit i Hornnes i Evje og Hornnes kommune. Vatnet ligg rett sør for Sveindalsvegen (Fylkesveg 42), mellom Tveit og Bjørndalsvatnet. I vestre enden av vatnet er det fleire fritidsbustader, og noko sør-vest for vatnet ligg det eit større hyttefelt. Det går veg (bomveg) inn til og vidare forbi vatnet frå Sveindalsvegen.

Stålevatnet drenerer til Kosåna-vassdraget. I vatnet ligg ein liten holme med det klingande namnet Kon-Tiki.

Kart

Laster kart ...