Hoslemo: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Hoslemo hyttegrend
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Lenkefiks Byklestøylane
Line 1: Line 1:
[[Fil:Hoslemo Bykle 250616.jpg|miniatyr|høyre|Utsyn utover dalen frå Hoslemogardane. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
[[Fil:Hoslemo Bykle 250616.jpg|miniatyr|høyre|Utsyn utover dalen frå Hoslemogardane. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
[[Fil:Hoslemo Bykle 250616 (2).jpg|miniatyr|høyre|Nokre av Hoslemogardane. {{Byline|Geir Daasvatn}}]]
[[Fil:Hoslemo Bykle 250616 (2).jpg|miniatyr|høyre|Nokre av Hoslemogardane. {{Byline|Geir Daasvatn}}]]
'''Hoslemo''' er ei grend i [[Bykle]]. Ho har sitt opphav i Hoslemogardane, og ligg mellom [[Berdalen]] mot nord og [[Byklestøylane]] mot sør, på vestsida av [[Otra]] og [[Riksvei 9|Rv-9]]. Gardane ligg litt oppe i fjellsida, med utsyn utover dalen. Vest for gardane ligg [[Hoslemo hyttegrend]]. [[Hoslemo bedehus]] ligg rett sør for [[Berdalsbru]].
'''Hoslemo''' er ei grend i [[Bykle]]. Ho har sitt opphav i Hoslemogardane, og ligg mellom [[Berdalen]] mot nord og [[Bygdestøylan|Byklestøylane]] mot sør, på vestsida av [[Otra]] og [[Riksvei 9|Rv-9]]. Gardane ligg litt oppe i fjellsida, med utsyn utover dalen. Vest for gardane ligg [[Hoslemo hyttegrend]]. [[Hoslemo bedehus]] ligg rett sør for [[Berdalsbru]].


== Kjelder ==
== Kjelder ==

Versjonen frå 4. august 2016 kl. 09:53

Fil:Hoslemo Bykle 250616.jpg
Utsyn utover dalen frå Hoslemogardane.
Fil:Hoslemo Bykle 250616 (2).jpg
Nokre av Hoslemogardane.
Foto: Geir Daasvatn

Hoslemo er ei grend i Bykle. Ho har sitt opphav i Hoslemogardane, og ligg mellom Berdalen mot nord og Byklestøylane mot sør, på vestsida av Otra og Rv-9. Gardane ligg litt oppe i fjellsida, med utsyn utover dalen. Vest for gardane ligg Hoslemo hyttegrend. Hoslemo bedehus ligg rett sør for Berdalsbru.

Kjelder

Kart

Laster kart ...