Minnesteinen over Håvard Heddi: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Lagt til en kategori
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Noen tilføyelser
Line 1: Line 1:
[[Fil:Minnestein Håvard Heddi Helle Camping 070715-2.jpg|miniatyr|venstre|Minnesteinen. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
[[Fil:Minnestein Håvard Heddi Helle Camping 070715-2.jpg|miniatyr|venstre|Minnesteinen. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
'''Minnesteinen over Håvard Heddi''' er ein bauta som står på [[Helle Camping]] på [[Helle]] i [[Hylestad]] i [[Valle kommune]]. Steinen er reist til minne om [[Håvard Heddi]] (fødd 1758, død 1802). Bautaen vart avduka laurdag [[13. juni 2015]].
'''Minnesteinen over Håvard Heddi''' er ein bauta som står på [[Helle Camping]] på [[Helle]] i [[Hylestad]] i [[Valle kommune]]. Steinen er reist til minne om [[Håvard Heddi]] (fødd 1758, død 1802). Han er mest kjent frå folkevisa ''Eg heiter Håvard Heddi'', og eit vers av visa er skrive på minnesteinen. Bautaen vart avduka av ordførar [[Tarald Myrum]] laurdag [[13. juni 2015]].


[[Kategori:Kultur i Valle]]
[[Kategori:Kultur i Valle]]
[[Kategori:Bautaer]]
[[Kategori:Bautaer]]

Versjonen frå 11. juli 2015 kl. 01:08

Minnesteinen.

Minnesteinen over Håvard Heddi er ein bauta som står på Helle CampingHelle i Hylestad i Valle kommune. Steinen er reist til minne om Håvard Heddi (fødd 1758, død 1802). Han er mest kjent frå folkevisa Eg heiter Håvard Heddi, og eit vers av visa er skrive på minnesteinen. Bautaen vart avduka av ordførar Tarald Myrum laurdag 13. juni 2015.