Det gamle kommunehuset i Valle: Skilnad mellom versjonar
Hopp til navigering
Hopp til søk
bygd i 1958 |
orto |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
'''Det gamle kommunehuset i Valle''' er bygd i 1958. Bygningen står på same staden som det fyrste kommunehuset i Valle sto.I det var det og grendeskule. Det huser [[Valle folkebibliotek]] i fyrste etasje og [[Valle Vaksenopplæring]] i andre etasje. Frå 1997 var det innreidd radiostudio på loftet. [[Valle Radio]] starta sin aktivitet der. | '''Det gamle kommunehuset i Valle''' er bygd i 1958. Bygningen står på same staden som det fyrste kommunehuset i Valle sto. I det var det og grendeskule. Det huser [[Valle folkebibliotek]] i fyrste etasje og [[Valle Vaksenopplæring]] i andre etasje. Frå 1997 var det innreidd radiostudio på loftet. [[Valle Radio]] starta sin aktivitet der. | ||
I kjellaren er det lokalar for [[Valle næringshage]]. Der er det også offentleg toalett. Huset ligg sentralt i Valle, like sør for [[Coop Valle Handel]] og tvers over gata for [[Jokerbutikken]] i Valle. | I kjellaren er det lokalar for [[Valle næringshage]]. Der er det også offentleg toalett. Huset ligg sentralt i Valle, like sør for [[Coop Valle Handel]] og tvers over gata for [[Jokerbutikken]] i Valle. | ||
[[Kategori:Bygninger i Valle]] | [[Kategori:Bygninger i Valle]] | ||
Versjonen frå 8. mai 2009 kl. 21:36
Det gamle kommunehuset i Valle er bygd i 1958. Bygningen står på same staden som det fyrste kommunehuset i Valle sto. I det var det og grendeskule. Det huser Valle folkebibliotek i fyrste etasje og Valle Vaksenopplæring i andre etasje. Frå 1997 var det innreidd radiostudio på loftet. Valle Radio starta sin aktivitet der.
I kjellaren er det lokalar for Valle næringshage. Der er det også offentleg toalett. Huset ligg sentralt i Valle, like sør for Coop Valle Handel og tvers over gata for Jokerbutikken i Valle.