Else Haugland: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Birgit (diskusjon | bidrag)
s Om Terrassejazz.
 
(Éin mellomversjon av den same brukaren er ikkje vist)
Line 1: Line 1:
{{Person | bilde = Else Haugland.jpg| bildetekst = Else Haugland. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}} | fdag =  | fmåned =  | får = 1969 | ddag = | dmåned = | dår = }}'''Else Haugland''' (fødd 1969) er hotelleigar på [[Evje]] og tidlegare lokalbanksjef i [[Sparebanken Sør Evje]]. Tidlegare har ho vore rådgjevar i Nordea (1999-2005), finansiell rådgjevar i Storebrand (2005-2010), salssjef i Storebrand (2010-2011) og investeringsrådgjevar i Sparebanken Sør (frå august 2011) før ho blei lokalbanksjef for Sparebanken Sør sitt avdelingskontor på [[Evje]] i 2013.  
{{Person | bilde = Else Haugland.jpg| bildetekst = Else Haugland. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}} | fdag =  | fmåned =  | får = 1969 | ddag = | dmåned = | dår = }}'''Else Haugland''' (fødd 1969) er hotelleigar på [[Evje]] og tidlegare lokalbanksjef i [[Sparebanken Sør Evje]]. Tidlegare har ho vore rådgjevar i Nordea (1999–2005), finansiell rådgjevar i Storebrand (2005–2010), salssjef i Storebrand (2010–2011) og investeringsrådgjevar i Sparebanken Sør (frå august 2011) før ho blei lokalbanksjef for Sparebanken Sør sitt avdelingskontor på [[Evje]] i 2013.  


I november 2016 blei det kjent at Else Haugland hadde kjøpt [[Hotell Dølen]] på Evje saman med sambuar [[Øyvind Olsen]]. Overtakinga skjedde i januar 2017. Else slutta då som banksjef i Sparebanken Sør.
I november 2016 blei det kjent at Else Haugland hadde kjøpt [[Hotell Dølen]] på Evje saman med sambuar [[Øyvind Olsen]]. Overtakinga skjedde i januar 2017. Else slutta då som banksjef i Sparebanken Sør.
Line 5: Line 5:
Else er engasjert i lokalpolitikken. Ho var leiar for [[Evje og Hornnes Arbeiderparti]], men gav leiarklubba over til [[Line Vennesland]] på årsmøtet i lokallaget i februar 2017. Ho er vald inn i [[Evje og Hornnes kommunestyre]] 2023–2027, og leiar i perioden også [[Levekårsutvalget i Evje og Hornnes]].
Else er engasjert i lokalpolitikken. Ho var leiar for [[Evje og Hornnes Arbeiderparti]], men gav leiarklubba over til [[Line Vennesland]] på årsmøtet i lokallaget i februar 2017. Ho er vald inn i [[Evje og Hornnes kommunestyre]] 2023–2027, og leiar i perioden også [[Levekårsutvalget i Evje og Hornnes]].


Ho er også idrettsjente. Ho er Noregsmeistar i ''Kettlebells'', ei form for kulelyfting. Frå [[26. mai 2020]] er ho leiar i [[Otra IL]]. Else har også vore leiar i [[Evje Handel- og Serviceforening]].
Ho er også idrettsjente. Ho er Noregsmeistar i ''Kettlebells'', ei form for kulelyfting. Frå [[26. mai 2020]] er ho leiar i [[Otra IL]].  


Else og Øyvind bur i [[Svartevegen]] ved [[Arendalskrysset]] i Evje.
Else har også vore leiar i [[Evje Handel- og Serviceforening]].
 
Ho er mor til jazzmusikarane [[Julian Haugland]] og [[Karl Haugland Bjorå|Karl Bjorå]]. Saman driv dei tre musikkfestivalen [[Terrassejazz]].


== Kjelder og eksterne lenker ==
== Kjelder og eksterne lenker ==

Siste versjonen frå 21. februar 2026 kl. 15:17

Else Haugland
Else Haugland.
Født: 1969 (alder 56–57)

Else Haugland (fødd 1969) er hotelleigar på Evje og tidlegare lokalbanksjef i Sparebanken Sør Evje. Tidlegare har ho vore rådgjevar i Nordea (1999–2005), finansiell rådgjevar i Storebrand (2005–2010), salssjef i Storebrand (2010–2011) og investeringsrådgjevar i Sparebanken Sør (frå august 2011) før ho blei lokalbanksjef for Sparebanken Sør sitt avdelingskontor på Evje i 2013.

I november 2016 blei det kjent at Else Haugland hadde kjøpt Hotell Dølen på Evje saman med sambuar Øyvind Olsen. Overtakinga skjedde i januar 2017. Else slutta då som banksjef i Sparebanken Sør.

Else er engasjert i lokalpolitikken. Ho var leiar for Evje og Hornnes Arbeiderparti, men gav leiarklubba over til Line Vennesland på årsmøtet i lokallaget i februar 2017. Ho er vald inn i Evje og Hornnes kommunestyre 2023–2027, og leiar i perioden også Levekårsutvalget i Evje og Hornnes.

Ho er også idrettsjente. Ho er Noregsmeistar i Kettlebells, ei form for kulelyfting. Frå 26. mai 2020 er ho leiar i Otra IL.

Else har også vore leiar i Evje Handel- og Serviceforening.

Ho er mor til jazzmusikarane Julian Haugland og Karl Bjorå. Saman driv dei tre musikkfestivalen Terrassejazz.

Kjelder og eksterne lenker