Gullfunnet på Nese 1833: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Litt meir om gullfunnet
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Føyd til arrangør
Line 1: Line 1:
'''Gullfunnet på Nese 1833''' var ei utstilling av gullfunnet som nokre gutar gjorde i strandkanten på [[Nese]] i [[Bygland]] i 1833. Utstillinga var i Banklokalet i Sentrumsbygget på Bygland [[3. september 2022]].
'''Gullfunnet på Nese 1833''' var ei utstilling av gullfunnet som nokre gutar gjorde i strandkanten på [[Nese]] i [[Bygland]] i 1833. Utstillinga var i Banklokalet i Sentrumsbygget på Bygland [[3. september 2022]]. Arrangør var [https://www.facebook.com/events/914830239920100?ref=newsfeed Bygland kommune].


Gullsamlinga frå Bygland ligg normalt i Magasinet i [[Kulturhistorisk Museum]] i [[Oslo]], og hadde før utstillinga i Bygland aldri nokon gong vore vist utanfor museet.
Gullsamlinga frå Bygland ligg normalt i Magasinet i [[Kulturhistorisk Museum]] i [[Oslo]], og hadde før utstillinga i Bygland aldri nokon gong vore vist utanfor museet.

Versjonen frå 1. september 2022 kl. 12:23

Gullfunnet på Nese 1833 var ei utstilling av gullfunnet som nokre gutar gjorde i strandkanten på Nese i Bygland i 1833. Utstillinga var i Banklokalet i Sentrumsbygget på Bygland 3. september 2022. Arrangør var Bygland kommune.

Gullsamlinga frå Bygland ligg normalt i Magasinet i Kulturhistorisk Museum i Oslo, og hadde før utstillinga i Bygland aldri nokon gong vore vist utanfor museet.

Program

Kjelder