Sordal nordre gravfelt: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Lenkefiks
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Rettet skrivefeil
Line 1: Line 1:
'''Sordal nordre gravfelt''' ligg på [[Sordal]], på austsida av [[Otra]], nord i [[Byland]]. Feltet er om lag 175 meter langt og 70 meter breitt. I alt ligg det 20 rundhaugar og fire langhaugar i feltet. Den største rundhaugen har ei vidde på 17,5 meter og er ein meter høg. Største langhaugen er på 15 x 11 meter og noko høgare.
'''Sordal nordre gravfelt''' ligg på [[Sordal]], på austsida av [[Otra]], nord i [[Bygland]]. Feltet er om lag 175 meter langt og 70 meter breitt. I alt ligg det 20 rundhaugar og fire langhaugar i feltet. Den største rundhaugen har ei vidde på 17,5 meter og er ein meter høg. Største langhaugen er på 15 x 11 meter og noko høgare.


I gravfeltet står dei kjende [[Haugeteddan på Sordal|Haugeteddan]].
I gravfeltet står dei kjende [[Haugeteddan på Sordal|Haugeteddan]].

Versjonen frå 24. mai 2020 kl. 09:34

Sordal nordre gravfelt ligg på Sordal, på austsida av Otra, nord i Bygland. Feltet er om lag 175 meter langt og 70 meter breitt. I alt ligg det 20 rundhaugar og fire langhaugar i feltet. Den største rundhaugen har ei vidde på 17,5 meter og er ein meter høg. Største langhaugen er på 15 x 11 meter og noko høgare.

I gravfeltet står dei kjende Haugeteddan.

Kjelder