Rimi Evje: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Rettet et årstall
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Lenkefiks Inger Lund
Line 2: Line 2:


== Historie ==
== Historie ==
[[Evje Matsenter]] åpnet i Sentrumsbygget da dette stod ferdig i 1973. Matsenteret eksisterte i mange år, drevet av [[Eli Mogstad]] og [[Inger Lund]]. Senere overtok [[Harald Fredriksen]], først som butikksjef og senere som eier. Sist på 2000-tallet ble butikken med i ICA-kjeden. I januar 2012 gjenåpnet den som Rimi-butikk.
[[Evje Matsenter]] åpnet i Sentrumsbygget da dette stod ferdig i 1973. Matsenteret eksisterte i mange år, drevet av [[Eli Mogstad]] og [[Inger Johanne Lund|Inger Lund]]. Senere overtok [[Harald Fredriksen]], først som butikksjef og senere som eier. Sist på 2000-tallet ble butikken med i ICA-kjeden. I januar 2012 gjenåpnet den som Rimi-butikk.




[[Kategori:Næringsliv i Evje og Hornnes]]
[[Kategori:Næringsliv i Evje og Hornnes]]

Versjonen frå 8. mars 2015 kl. 10:14

Rimi Evje er en dagligvarebutikk i Sentrumsbygget i Evje. Butikken åpnet 26. januar 2012. I mars 2015 ble det kjent at butikken var solgt til Bunnpris-kjeden.

Historie

Evje Matsenter åpnet i Sentrumsbygget da dette stod ferdig i 1973. Matsenteret eksisterte i mange år, drevet av Eli Mogstad og Inger Lund. Senere overtok Harald Fredriksen, først som butikksjef og senere som eier. Sist på 2000-tallet ble butikken med i ICA-kjeden. I januar 2012 gjenåpnet den som Rimi-butikk.