Hopp til innhald

Stegil: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Ny side
 
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Ekstra kjelde
 
(4 mellomversjonar av den same brukaren er ikkje viste)
Line 1: Line 1:
'''Stegil''' er eit stort vatn i heia på vestsida av [[Vestredalen]] i [[Åseral]], om lag rett vest for [[Breland (Åseral gnr. 6)|Breland]]. Vatnet er regulert, med ei reguleringshøgde på åtte meter. Magasinet leverer vatn til [[Skjerka kraftverk]], [[Håvorstad kraftverk]], [[Bjelland kraftverk]] og [[Laudal kratverk]] i [[Mandalselva|Mandalsvassdraget]].
'''Stegil''' er eit stort vatn i heia på vestsida av [[Vestredalen]] i [[Åseral]], om lag rett vest for [[Breland (Åseral gnr. 6)|Breland]]. Vatnet er regulert, med ei reguleringshøgde på åtte meter. Magasinet leverer vatn til [[Skjerka kraftverk]], [[Håverstad kraftverk]], [[Bjelland kraftverk]] og [[Laudal kraftverk]] i [[Mandalselva|Mandalsvassdraget]].


== Kjelder ==
== Kjelder ==
*[https://www.norgeskart.no/#!?project=norgeskart&layers=1002&zoom=11&lat=6535284.41&lon=58099.29 Norgeskart.no]
*[https://www.norgeskart.no/#!?project=norgeskart&layers=1002&zoom=11&lat=6535284.41&lon=58099.29 Norgeskart.no]
*[https://konsesjonskraft.no/anlegg/magasin/stegil Konsesjonskraft IKS]
*[https://konsesjonskraft.no/anlegg/magasin/stegil Konsesjonskraft IKS]
*Kongeleg resolusjon 7. januar 1949


== Kart ==
== Kart ==
{{#display_map: 58.71999433294895,7.350932452877141~Stegil Åseral}}


[[Kategori:Vatn i Åseral]]
[[Kategori:Vatn i Åseral]]
[[Kategori:Reguleringsmagasin]]

Siste versjonen frå 10. august 2026 kl. 12:10

Stegil er eit stort vatn i heia på vestsida av Vestredalen i Åseral, om lag rett vest for Breland. Vatnet er regulert, med ei reguleringshøgde på åtte meter. Magasinet leverer vatn til Skjerka kraftverk, Håverstad kraftverk, Bjelland kraftverk og Laudal kraftverk i Mandalsvassdraget.

Kjelder

Kart

Laster kart ...