Rjukanmyrløa: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Kjelde
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Bilde
 
(Éin mellomversjon av den same brukaren er ikkje vist)
Line 1: Line 1:
'''Rjukanmyrløa''' er ei gamal laftebygd løe langs bygdevegen mellom Vegusdal-garden og [[Flateland]] i [[Vegusdal]] i [[Birkenes]]. Ho ligg på garden Flateland sin grunn. Det er uvisst kor gamal løa er. Men på ein stokk er årstalet 1906 skore inn.
[[Fil:Rjukanmyrløa Vegusdal 290820.jpg|miniatyr|høyre|Rjukanmyrløa [[29. august 2020]]. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
'''Rjukanmyrløa''' er ei gamal laftebygd løe langs bygdevegen mellom [[Vegusdal (Birkenes gnr. 135)|Vegusdal-garden]] og [[Flateland (Birkenes gnr. 132)|Flateland]] i [[Vegusdal]] i [[Birkenes]]. Ho ligg på garden Flateland sin grunn. Det er uvisst kor gamal løa er. Men på ein stokk er årstalet 1906 skore inn.


== Kjelder ==
== Kjelder ==

Siste versjonen frå 3. desember 2020 kl. 21:27

Rjukanmyrløa 29. august 2020.

Rjukanmyrløa er ei gamal laftebygd løe langs bygdevegen mellom Vegusdal-garden og Flateland i Vegusdal i Birkenes. Ho ligg på garden Flateland sin grunn. Det er uvisst kor gamal løa er. Men på ein stokk er årstalet 1906 skore inn.

Kjelder