Joker Bygland: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Litt oppdatering 2016
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Lagt til en kategori
 
(3 mellomversjonar av den same brukaren er ikkje viste)
Line 1: Line 1:
'''Joker Bygland''' held til i [[Bygland|Bygland sentrum]] mellom [[Sparebanken Sør Bygland]], [[Bygland kommunehus]] og [[Bygland folkebibliotek]]. Ved sida av eit godt utval varer har butikken Post i butikk.  
'''Joker Bygland''' held til i [[Bygland|Bygland sentrum]] mellom [[Sparebanken Sør Bygland]], [[Bygland kommunehus]] og [[Bygland folkebibliotek]]. Ved sida av eit godt utval varer har forretninga Post i butikk.  


[[Anne-Lise Limann]] har drive butikken sidan desember 1985 då den starta som [[Bygland Matsenter]]. Sidan var den knytt til Nærmat, men i 1997 vart han Joker-butikk. Med seg i drifta har Anne-Lise Limann åtte personar som dekker fem årsverk.  
[[Anne-Lise Limann]] har drive butikken sidan desember 1985 då han starta som [[Bygland Matsenter]]. Sidan var han knytt til Nærmat, men i 1997 vart han Joker-butikk. Med seg i drifta hadde Anne-Lise Limann åtte personar som dekka fem årsverk.  


[[8. mai 2014]] opna butikken etter ei ansiktsløftning der det var lagt nytt flisgolv, vegger og tak var nymalte, interiøret var omorganisert og ljossettinga var ny. Det same var fruktdisk, kjøle- og fryseanlegg. [[Byggmester Kjetil Vegusdal]] var hovudentreprenør for arbeidet, men [[Evje Elektro Service]] og røyrleggjar Øystein Lien har også gjort sitt. Etter ombygginga satsar Joker Bygland også på catering og levering av påsmurt mat til møte og andre arrangement.
[[8. mai 2014]] opna butikken etter ei ansiktsløftning der det var lagt nytt flisgolv, vegger og tak var nymalte, interiøret var omorganisert og ljossettinga var ny. Det same var fruktdisk, kjøle- og fryseanlegg. [[Byggmester Kjetil Vegusdal]] var hovudentreprenør for arbeidet, men [[Evje Elektroservice]] og [[Evje Rørservice Øystein Lien|røyrleggjar Øystein Lien]] hadde også gjort sitt. Etter ombygginga satsa Joker Bygland også på catering og levering av påsmurt mat til møte og andre arrangement.


Sommaren 2016 gjorde Anne-Lise Limann det kjent at ho ville selje butikken. Både ho og mannen var blitt pensjonistar, og håpa at lokale folk ville ta over butikken og drive han vidare.
Sommaren 2016 gjorde Anne-Lise Limann det kjent at ho ville selje butikken. Både ho og mannen var blitt pensjonistar, og håpa at lokale folk ville ta over butikken og drive han vidare. I november 2016 kjøpte [[Tor Ånon Kleivane]] og [[Lina Elise Eie Kleivane]] verksemda, med overtaking av drifta frå [[1. januar 2017]].


==Kjelder==
==Kjelder==
*[[Ole Birger Lien]]: ''Kakefest for nye Joker Bygland. Artikkel i [[Setesdølen nr. 36, 2014]] side 16
*[[Ole Birger Lien]]: ''Kakefest for nye Joker Bygland. Artikkel i [[Setesdølen nr. 36, 2014]] side 16
*[[Sigurd Haugsgjerd]]: ''-Godt å bruke lokal handverkar''. Artikkel i [[Setesdølen nr. 39, 2014]] side 4
*[[Sigurd Haugsgjerd]]: ''-Godt å bruke lokal handverkar''. Artikkel i [[Setesdølen nr. 39, 2014]] side 4
'[[Ole Birger Lien]], ''Vil selje Joker Bygland'', artikkel i [[Setesdølen nr. 52, 2016]], side 5
*Ole Birger Lien, ''Vil selje Joker Bygland'', artikkel i [[Setesdølen nr. 52, 2016]], side 5
*Sigurd Haugsgjerd, ''Har kjøpt Joker Bygland'', artikkel i [[Setesdølen nr. 93, 2016]], side 4


== Eksterne lenker ==
== Eksterne lenker ==
Line 16: Line 17:


[[Kategori:Næringsliv i Bygland]]
[[Kategori:Næringsliv i Bygland]]
[[Kategori:Bygland kyrkjebygd]]

Siste versjonen frå 20. mai 2022 kl. 08:48

Joker Bygland held til i Bygland sentrum mellom Sparebanken Sør Bygland, Bygland kommunehus og Bygland folkebibliotek. Ved sida av eit godt utval varer har forretninga Post i butikk.

Anne-Lise Limann har drive butikken sidan desember 1985 då han starta som Bygland Matsenter. Sidan var han knytt til Nærmat, men i 1997 vart han Joker-butikk. Med seg i drifta hadde Anne-Lise Limann åtte personar som dekka fem årsverk.

8. mai 2014 opna butikken etter ei ansiktsløftning der det var lagt nytt flisgolv, vegger og tak var nymalte, interiøret var omorganisert og ljossettinga var ny. Det same var fruktdisk, kjøle- og fryseanlegg. Byggmester Kjetil Vegusdal var hovudentreprenør for arbeidet, men Evje Elektroservice og røyrleggjar Øystein Lien hadde også gjort sitt. Etter ombygginga satsa Joker Bygland også på catering og levering av påsmurt mat til møte og andre arrangement.

Sommaren 2016 gjorde Anne-Lise Limann det kjent at ho ville selje butikken. Både ho og mannen var blitt pensjonistar, og håpa at lokale folk ville ta over butikken og drive han vidare. I november 2016 kjøpte Tor Ånon Kleivane og Lina Elise Eie Kleivane verksemda, med overtaking av drifta frå 1. januar 2017.

Kjelder

Eksterne lenker