Hopp til innhald

Hynnekleiv: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Ny side
 
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Lagt til en kategori
 
(2 mellomversjonar av den same brukaren er ikkje viste)
Line 1: Line 1:
'''Hynnekleiv''' er ei lita grend langt aust i [[Mykland]] i [[Froland|Froland kommune]] i [[Agder]]. Hynnekleiv er eit vegknutepunkt med [[Riksveg 41]] ([[Kristiansand]]–[[Åmli]]–[[Brunkeberg]]) og [[Fylkesveg 42]] ([[Arendal]]–[[Evje]]–[[Egersund]]). [[Hynnekleiv stasjon]] på [[Sørlandsbanen]] blei lagt ned i 2003.
'''Hynnekleiv''' er ein [[Gard (matrikkelgard)|gard]] og ei lita grend langt aust i [[Mykland]] i [[Froland|Froland kommune]] i [[Agder]]. Hynnekleiv er eit vegknutepunkt med [[Riksveg 41]] ([[Kristiansand]]–[[Åmli]]–[[Brunkeberg]]) og [[Fylkesveg 42]] ([[Arendal]]–[[Evje]]–[[Egersund]]). [[Hynnekleiv stasjon]] på [[Sørlandsbanen]] blei lagt ned i 2003.


== Kjelder ==
== Kjelder ==
*[https://snl.no/Hynnekleiv Artikkelen om Hynnekleiv på SNL.no (Store Norske Leksikon)
*[https://snl.no/Hynnekleiv Artikkelen om Hynnekleiv på SNL.no (Store Norske Leksikon)]
 
== Kart ==
{{#display_map: 58.601982782001116,8.418149544878352~Hynnekleiv Mykland}}
 


[[Kategori:Stadnamn i Froland]]
[[Kategori:Stadnamn i Froland]]
[[Kategori:Garder i Froland]]
[[Kategori:Mykland]]
[[Kategori:Mykland]]

Siste versjonen frå 14. desember 2024 kl. 10:19

Hynnekleiv er ein gard og ei lita grend langt aust i Mykland i Froland kommune i Agder. Hynnekleiv er eit vegknutepunkt med Riksveg 41 (KristiansandÅmliBrunkeberg) og Fylkesveg 42 (ArendalEvjeEgersund). Hynnekleiv stasjonSørlandsbanen blei lagt ned i 2003.

Kjelder

Kart

Laster kart ...