Unik

Frå Setesdalswiki
Versjonen frå 9. desember 2015 kl. 09:19 av Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag) (Litt mer om hva som er butikkens misjon + kilde)
Hopp til navigering Hopp til søk
Inngangspartiet til Unik mellom Oasen Blomster og den nye Sentrumsgården.

Unik er en ny butikk i Evje sentrum som selger brukt tøy for en rimelig penge, gaveartikler og noen utenlandske matvarer. Butikken tilbyr også søm og reparasjon av sko. Den ligger på baksiden av bygget som Oasen Blomster holder til i (Gullestad-bygget). Eier er arbeidstreningsbedriften Setpro. Sissel Vik i Setpro og Siv Erna Berntsen i Evje og Hornnes kommune er «butikksjefer». Betjeningen består i hovedsak av deltakere på arbeidstreningsopplegg gjennom Setpro og ca 15 frivillige som jobber noen økter innimllom.

Butikken ble startet opp i oktober 2014. Den skal i første rekke være en arbeidstrenings-, arbeidsavklarings- og språktreningsarena, og er ingen konkurrent til de ordinære butikkene i Evje. Etter oppstarten har butikken også blitt en sosial møteplass for mange.

Åpningstider

  • Onsdag - torsdag kl. 11.00-15.00
  • Fredag kl. 11.00-18.00
  • Lørdag kl. 11.00-15.00

Kjelder

Eksterne lenker