Hodne gard: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
Hodne gard
 
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
lenkefiks
Line 1: Line 1:
[[Fil:Hodnehus.jpg|thumb|Hovudhuset på Hodne gard]]
[[Fil:Hodnehus.jpg|thumb|Hovudhuset på Hodne gard]]
'''Hodne gard''' ligg lengst sør i [[Evje og Hornnes kommune]], bare eit par kilometer nord for kommunegrensa, på vestsida av [[Riksveg 9]]. [[Ingebjørg Hodne]] og [[Søren Hodne]] produserer økologisk mjølk og av denne lagar [[Tine Meieriet Setesdal]] smøret [[Søren så godt]]. Høyløa over fjøset er gjort om til selskapslokale, her tek ein imot gjester til ulike sosiale samlingar. Skuleklassar og barnehagar kjem og på gardsbesøk.  
'''Hodne gard''' ligg lengst sør i [[Evje og Hornnes kommune]], bare eit par kilometer nord for kommunegrensa, på vestsida av [[Riksveg 9]]. [[Ingebjørg Hodne|Ingebjørg]] og [[Søren Hodne]] produserer økologisk mjølk og av denne lagar [[Tine Meieriet Setesdal]] smøret [[Søren så godt]]. Høyløa over fjøset er gjort om til selskapslokale, her tek ein imot gjester til ulike sosiale samlingar. Skuleklassar og barnehagar kjem og på gardsbesøk.  


Hodne Gard er ein av to partar i det som har fått namnet [[Hodne og Klepp samdrift]]. Dei har om lag 40 kyr.  
Hodne Gard er ein av to partar i det som har fått namnet [[Hodne og Klepp samdrift]]. Dei har om lag 40 kyr.  

Versjonen frå 12. oktober 2011 kl. 15:53

Hovudhuset på Hodne gard

Hodne gard ligg lengst sør i Evje og Hornnes kommune, bare eit par kilometer nord for kommunegrensa, på vestsida av Riksveg 9. Ingebjørg og Søren Hodne produserer økologisk mjølk og av denne lagar Tine Meieriet Setesdal smøret Søren så godt. Høyløa over fjøset er gjort om til selskapslokale, her tek ein imot gjester til ulike sosiale samlingar. Skuleklassar og barnehagar kjem og på gardsbesøk.

Hodne Gard er ein av to partar i det som har fått namnet Hodne og Klepp samdrift. Dei har om lag 40 kyr.

Kjelder

Eksterne lenker