Støyledalslåmi: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
piping
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Utvidet litt
Line 1: Line 1:
'''Støyledalslåmi''' er eit 22 km langt [[Turrenn på Agder|turrenn]] i [[Bykle]]. Arrangør er [[Bykle IL]], og rennet startar og har mål i [[Bykle lysløype]]. Rennkontoret er i [[Bykle samfunnshus]]. Skirennet har turklasse, mosjonsklasse, trim og familieklasse. Traseen er ei rundløype på 11 km som ein går to gonger. Trim og familieklasse har kortare løyper.
'''Støyledalslåmi''' er eit 22 km langt [[Turrenn på Agder|turrenn]] i [[Bykle]]. Det blei første gong arrangert i 1994, og var då ei vidareføring av [[Staveneslåmi]]. Arrangør er [[Bykle IL]]. Rennet startar og har mål i [[Bykle lysløype]]. Rennkontoret er i [[Bykle samfunnshus]]. Skirennet har turklasse, mosjonsklasse, trim og familieklasse. Traseen er ei rundløype på 11 km som ein går to gonger. Trim og familieklasse har kortare løyper.
 
I 2020 blei rennet arrangert for 27. gong. Over 100 løparar deltok i rennet, som var på skuddårsdagen [[29. februar 2020]].


== Kjelder ==
== Kjelder ==
*[https://www.bykle.kommune.no/stoeyledalslaami-23-februar.6186826-294954.html Omtale hos bykle.kommune.no]
*[https://www.bykle.kommune.no/stoeyledalslaami-23-februar.6186826-294954.html Omtale hos bykle.kommune.no]
*[[Ole Birger Lien]], ''Over 100 gjekk Støyledalslåmi i Bykle'', artikkel i [[Setesdølen nr. 18, 2020]], side 6


[[Kategori:Bykle]]
[[Kategori:Arrangement i Bykle]]
[[Kategori:Etableringer i 1994]]

Versjonen frå 8. mars 2020 kl. 09:21

Støyledalslåmi er eit 22 km langt turrenn i Bykle. Det blei første gong arrangert i 1994, og var då ei vidareføring av Staveneslåmi. Arrangør er Bykle IL. Rennet startar og har mål i Bykle lysløype. Rennkontoret er i Bykle samfunnshus. Skirennet har turklasse, mosjonsklasse, trim og familieklasse. Traseen er ei rundløype på 11 km som ein går to gonger. Trim og familieklasse har kortare løyper.

I 2020 blei rennet arrangert for 27. gong. Over 100 løparar deltok i rennet, som var på skuddårsdagen 29. februar 2020.

Kjelder