Hopp til innhald

Tveitfossen: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Tveitfossen
 
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
Fallhøgde
 
(10 mellomversjonar av den same brukaren er ikkje viste)
Line 1: Line 1:
'''Tveitfossen''' er eit fossefall i [[Tovdalselva]], i søre enden av [[Tveitvatnet]], mellom [[Øvre Ramse]] og [[Hillestad]] i [[Tovdal]].
[[Fil:Tveitfossen Tovdalselva 040317-3.jpg|miniatyr|høyre|Nedre del av Tveitfossen. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
[[Fil:Tveitfossen Tovdalselva Tovdal 180626.jpg|mini|høgre|Tveitfossen [[18. juni 2026]]. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
'''Tveitfossen''' er eit fossefall i [[Tovdalselva]], i søre enden av [[Tveitvatnet]], mellom [[Øvre Ramse]] og [[Hillestad]] i [[Tovdal]]. Fallhøgda er 23 meter.
 
Det har vore sagbruk ved fossen. Her ligg også att fleire flotingsmurar etter flotinga av tømmer på elva.  


== Kjelder ==
== Kjelder ==
*Kart på nettsida til Statens Kartverk
*Kart på nettsida til Statens Kartverk
*Plakat/oppslag ved fossen
== Kart ==
{{#display_map: 58.78842382683868,8.210906982421875~Tveitfossen Tovdal}}


[[Kategori:Fosser i Åmli]]
[[Kategori:Fosser i Åmli]]
[[Kategori:Tovdal]]
[[Kategori:Tovdalsvassdraget]]

Siste versjonen frå 7. august 2026 kl. 07:48

Nedre del av Tveitfossen.
Tveitfossen 18. juni 2026.

Tveitfossen er eit fossefall i Tovdalselva, i søre enden av Tveitvatnet, mellom Øvre Ramse og Hillestad i Tovdal. Fallhøgda er 23 meter.

Det har vore sagbruk ved fossen. Her ligg også att fleire flotingsmurar etter flotinga av tømmer på elva.

Kjelder

  • Kart på nettsida til Statens Kartverk
  • Plakat/oppslag ved fossen

Kart

Laster kart ...