Fredrik Netland: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
fdato
Harald Haugland (diskusjon | bidrag)
sokneprest i Iveland
Line 1: Line 1:
{{Person | bilde = | bildetekst = | fdag =25 | fmåned =3 | får = 1980| ddag = | dmåned = | dår = | skjulfødselsdag = }}
{{Person | bilde = | bildetekst = | fdag =25 | fmåned =3 | får = 1980| ddag = | dmåned = | dår = | skjulfødselsdag = }}
'''Fredrik Netland''' (født [[25. mars 1980]]) er diakon i Grim (70%) og Hellemyr (30%) menigheter i Kristiansand fra høsten 2013. Han er gift med Anne Birgit Netland fra Vennesla. De har to barn og bor i Vennesla. Opprinnelig kommer han fra Hauge i Dalane. Han var ferdig utdannet diakon i 2006 og arbeidet deretter først som soknediakon i Lunner på Hadeland. Siden flyttet han til Mosby og var ungdomsleder i Torridal i halvannet år før han begynte i diakonstillingen.  
'''Fredrik Netland''' (født [[25. mars 1980]]) sokneprest i Iveland fra 1. april 2018. Han var diakon i Grim (70%) og Hellemyr (30%) menigheter i Kristiansand fra høsten 2013. Han er gift med Anne Birgit Netland fra Vennesla. De har to barn og bor i Vennesla. Opprinnelig kommer han fra Hauge i Dalane. Han var ferdig utdannet diakon i 2006 og arbeidet deretter først som soknediakon i Lunner på Hadeland. Siden flyttet han til Mosby og var ungdomsleder i Torridal i halvannet år før han begynte i diakonstillingen.  


Høsten 2009 begynte han på teologistudiet, og det er lagt til rette for at han kan ta praktikum i Tromsø og siden praksis i bispedømmet ved siden av diakonjobben. Langfredag, [[18. april 2014]] hadde han pasjonsgudstjeneste i [[Årdal kyrkje]].
Høsten 2009 begynte han på teologistudiet, og det er lagt til rette for at han kan ta praktikum i Tromsø og siden praksis i bispedømmet ved siden av diakonjobben. Langfredag, [[18. april 2014]] hadde han pasjonsgudstjeneste i [[Årdal kyrkje]].

Versjonen frå 2. januar 2018 kl. 23:32

Fredrik Netland
Født: 25. mars 1980 (46 år)

Fredrik Netland (født 25. mars 1980) sokneprest i Iveland fra 1. april 2018. Han var diakon i Grim (70%) og Hellemyr (30%) menigheter i Kristiansand fra høsten 2013. Han er gift med Anne Birgit Netland fra Vennesla. De har to barn og bor i Vennesla. Opprinnelig kommer han fra Hauge i Dalane. Han var ferdig utdannet diakon i 2006 og arbeidet deretter først som soknediakon i Lunner på Hadeland. Siden flyttet han til Mosby og var ungdomsleder i Torridal i halvannet år før han begynte i diakonstillingen.

Høsten 2009 begynte han på teologistudiet, og det er lagt til rette for at han kan ta praktikum i Tromsø og siden praksis i bispedømmet ved siden av diakonjobben. Langfredag, 18. april 2014 hadde han pasjonsgudstjeneste i Årdal kyrkje.

Kilder