Skilnad mellom versjonar av «Sangboken»
Hopp til navigering
Hopp til søk
(Det kristne håp) |
(Bønnesanger) |
||
Line 7: | Line 7: | ||
|- | |- | ||
|1-57||[[Åpningssanger i Sangboken]] | |1-57||[[Åpningssanger i Sangboken]] | ||
|- | |||
|573-588||[[Bønnesanger i Sangboken]] | |||
|- | |- | ||
|609-617||[[Adventssanger i Sangboken]] | |609-617||[[Adventssanger i Sangboken]] |
Versjonen frå 25. juli 2022 kl. 11:53
Sangboken er ei sangbok som dei kristelege organisasjonane nyttar på møtene sine. Ho kom ut på Lunde forlag i 1983 i eit første opplag på 50.000. Utgjevarane var Misjonsselskapet, Indremisjonsselskapet, Det Vestlandske Indremisjonsselskap og Misjonssambandet. Som medutgjevarar stod Den indre Sjømannsmisjon, Israelsmisjonen, Santalmisjonen, Sjømannsmisjonen og Samemisjonen.
Innhald
Nr | Gruppe |
---|---|
1-57 | Åpningssanger i Sangboken |
573-588 | Bønnesanger i Sangboken |
609-617 | Adventssanger i Sangboken |
618-651 | Julesanger i Sangboken |
652-653 | Nyttårssanger i Sangboken |
852-903 | Det kristne håp i Sangboken |
Kjelde
- Boka