Skilnad mellom versjonar av «Påskesanger i Sangboken»
Hopp til navigering
Hopp til søk
(tabell) |
(lenker) |
||
Line 5: | Line 5: | ||
! Nr!!Tittel !! Forfattar !! År !! Omsetjar !! År !! Komponist !! År | ! Nr!!Tittel !! Forfattar !! År !! Omsetjar !! År !! Komponist !! År | ||
|- | |- | ||
|654|| | |654||[[Bøygd under korset, såra og blodig]]||[[Joel Blomquist]]||1879||[[Anders Hovden]]||1927||-||- | ||
|- | |- | ||
|655|| | |655||[[Deg være ære]]||[[Edmond Louis Budri]]||1885||[[Arne Fjelberg]]||1947||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |656||[[Den stunda i Getsemane]]||[[Edward Payson Hammond]]||1866||[[Bernt Støylen]]||1906||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |657||[[Der går fra urtegården]]||[[Carl Gotthard Liander]]||1889||[[Melchior Falk Gjertsen]]||1898||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |658||[[De trodde at Jesus var borte]]||[[Anders Frostenson]]||-||[[Olaf Hillestad]]||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |659||[[Du som låg i natt seine]]||[[Jakob Sande]]||1931||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |660||[[Han er oppstanden, dyre ord]]||[[Elias Blix]]||1902||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |661||[[Han er oppstanden, store bud]]||[[Birgitte Cathrine Boye]]||1778||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |662||[[Her ser jeg et tålmodig lam]]||[[Paul Gerhardt]]||1647||[[Brorson]]||1735||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |663||[[Hill deg, Frelser og forsoner]]||[[Grundtvig]]||1837||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |664||[[Hin time i Getsemane]]||Edward Payson Hammond||1866||-||1886||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |665||[[Jeg ser deg, o Guds lam, å stå]]||[[Brorson]]||1765||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |666||[[Jesus lever, graven brast]]||[[Johan Nordahl Brun]]||1786||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |667||[[Jesus lever, gravi brast]]||[[Bernt Støylen]]||1906||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |668||[[Krist stod opp av døde]]||Grundtvig||1815||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |669||[[Ljos over grav som oss livsvoni gav]]||[[Elias Blix]]||1890||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |670||[[Min Frelser er oppstanden]]||[[Alfred Henry Ackley]]||-||[[Trygve Bjerkrheim]]||1958||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |671||[[Naglet til et kors på jorden]]||[[Benjamin Georg Sporon]]||1777||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |672||[[O hode høyt forhånet]]||Paul Gerhard||1656||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |673||[[Påskemorgen slukker sorgen]]||Grundtvig||1843||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |674||[[Se hvor nu Jesus treder]]||[[Thomas King]]o||1689||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |675||[[Se vi går opp til Jerusalem]]||[[Paul Nilsson]]||1898||[[Liv Nordhaug]]||1979||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |676||[[Sjå Jerusalem, no din konge kjem]]||Elias Bilx||1875||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |677||[[Som den gyldne sol frembryter]]||[[Thomas Kingo]]||1689||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |678||[[Stille, stille, Jesus lider]]||[[Johannes Barstad]]||1893||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |679||[[Åpen ligger graven]]||Brorson||1734||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
| | |680||[[Å salige stund uten like]]||[[Johan Halmrast]]||1890||-||-||-||- | ||
|- | |- | ||
|681||[[Å sælaste stund utan like]]||Bernt Støylen||1920||-||-||-||- | |||
|681|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versjonen frå 27. mars 2023 kl. 21:55
Påskeesanger i Sangboken er ei liste over påskeesanger i Sangboken.