Nille Evje: Skilnad mellom versjonar
Utsjånad
lenke |
omkat |
||
| Line 4: | Line 4: | ||
==Kjelder== | ==Kjelder== | ||
*Ole Birger Lien: ''Vann tur til Hong Kong og Kreta'' Artikkel i [[Setesdølen nr. 22, 2010]] side 5 | *[[Ole Birger Lien]]: ''Vann tur til Hong Kong og Kreta'' Artikkel i [[Setesdølen nr. 22, 2010]] side 5 | ||
[[Kategori:Evje og Hornnes]] | [[Kategori:Næringsliv i Evje og Hornnes]] | ||
Versjonen frå 26. februar 2011 kl. 00:14
Nille Evje er ein av om lag 300 Nille-butikkar i Norge. Innehavar er Tonje K. Skauen. I 2008 var omsetninga 5,7 millionar kroner, i 2009 auka den til 6. mill. kroner. Med seg i butikken på Evje har Tonje Skauen Elin Klungeland.
Butikken har gjort det godt blant Nille-butikkar i Norge, i ei tevling om sal av bursdagseffektar i 2009 vann butikken på Evje då dei på to veker selde bursdagseffektar til 58% av kundene. I ei tevling om snittsal, driftskostnader og omsetningsauke i 2009 kom Nille Evje på andreplass.
Kjelder
- Ole Birger Lien: Vann tur til Hong Kong og Kreta Artikkel i Setesdølen nr. 22, 2010 side 5