Garn og Lysstua: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Siri J (diskusjon | bidrag)
sInkje endringssamandrag
Siri J (diskusjon | bidrag)
Inkje endringssamandrag
Line 1: Line 1:
[[fil:Evje,_Garn_og_Lysstua_-_Marianne_Dovland.jpg|thumb|330px|Marianne Dovland {{byline|Siri Johannessen}}]]'''Garn og Lysstua AS''' i det gamle Birkelandshuset rett ved rutebilstasjonen på [[Evje]] åpnet dørene 31. januar 2008. Eier er Marianne Dovland, og i butikken finnes garn og oppskrifter til hekling og strikking, sytilbehør, et eget rom med designlys i mange former og farger, pyntefigurer fra Willowtree. For kunder med god tid eller lyst på en håndarbeidsprat står kaffen klar, og den første torsdagen i hver måned utenom mai-august er det strikkekafe fra klokka 17 til 20.
[[fil:Evje,_Garn_og_Lysstua_-_Marianne_Dovland.jpg|thumb|330px|Marianne Dovland {{byline|Siri Johannessen}}]]'''Garn og Lysstua AS''' i det gamle Birkelandshuset rett ved rutebilstasjonen på [[Evje]] åpnet dørene 31. januar 2008. Eier er Marianne Dovland, og i butikken finnes garn og oppskrifter til hekling og strikking, broderi- og sytilbehør, et eget rom med designlys i mange former og farger, pyntefigurer fra Willowtree og mer.  
 
For kunder med god tid eller lyst på en håndarbeidsprat står kaffen klar, og den første torsdagen i hver måned utenom mai-august er det strikkekafe fra klokka 17 til 20.





Versjonen frå 16. februar 2012 kl. 18:01

Marianne Dovland
Foto: Siri Johannessen

Garn og Lysstua AS i det gamle Birkelandshuset rett ved rutebilstasjonen på Evje åpnet dørene 31. januar 2008. Eier er Marianne Dovland, og i butikken finnes garn og oppskrifter til hekling og strikking, broderi- og sytilbehør, et eget rom med designlys i mange former og farger, pyntefigurer fra Willowtree og mer.

For kunder med god tid eller lyst på en håndarbeidsprat står kaffen klar, og den første torsdagen i hver måned utenom mai-august er det strikkekafe fra klokka 17 til 20.


Garn og Lysstua på Evje
Foto: Siri Johannessen