Heddefossen: Skilnad mellom versjonar

Frå Setesdalswiki
Hopp til navigering Hopp til søk
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Kart
Geir Daasvatn (diskusjon | bidrag)
s Rv-455
Line 1: Line 1:
[[Fil:Heddefoss Åseral 090715 (1)-2-2.jpg|miniatyr|høyre|Heddefossen med jettegrytene. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
[[Fil:Heddefoss Åseral 090715 (1)-2-2.jpg|miniatyr|høyre|Heddefossen med jettegrytene. {{Byline|[[Geir Daasvatn]]}}]]
'''Heddefossen''' er ein foss i [[Mandalselva]], mellom gardane Mjåland og [[Åmland i Åseral|Åmland]] i [[Åseral]]. Ved fossen har elva i si tid forma ut fleire spektakulære jettegryter. Mandalselva er regulert, og vassføringa i fossen er størstedelen av året liten.
'''Heddefossen''' er ein foss i [[Mandalselva]], langs [[Riksveg 455 (Vest-Agder)|Rv-455]] mellom gardane Mjåland og [[Åmland i Åseral|Åmland]] i [[Åseral]]. Ved fossen har elva i si tid forma ut fleire spektakulære jettegryter. Mandalselva er regulert, og vassføringa i fossen er størstedelen av året liten.


== Kjelder ==
== Kjelder ==

Versjonen frå 27. juli 2016 kl. 11:46

Fil:Heddefoss Åseral 090715 (1)-2-2.jpg
Heddefossen med jettegrytene.

Heddefossen er ein foss i Mandalselva, langs Rv-455 mellom gardane Mjåland og Åmland i Åseral. Ved fossen har elva i si tid forma ut fleire spektakulære jettegryter. Mandalselva er regulert, og vassføringa i fossen er størstedelen av året liten.

Kjelder

  • Kart, GISLINE Webinnsyn Setesdal
  • Bilete frå staden

Kart

Laster kart ...