Evjetun leirskole: Skilnad mellom versjonar
Hopp til navigering
Hopp til søk
s Presisert en kategori |
s Småpuss |
||
| (Éin mellomversjon av den same brukaren er ikkje vist) | |||
| Line 15: | Line 15: | ||
*[[Evjetun]] | *[[Evjetun]] | ||
== | ==Kilder== | ||
*[http://www.evjetun.no/leirskole Leirskolens nettside] | *[http://www.evjetun.no/leirskole Leirskolens nettside] | ||
*[[Erik Kjebekk]], ''Evjetun 50 år'', artikkel i [[Arnstein]], årsskrift for [[Evje og Hornnes Sogelag]], 2011, s. 11-18 | *[[Erik Kjebekk]], ''Evjetun 50 år'', artikkel i [[Arnstein]], årsskrift for [[Evje og Hornnes Sogelag]], 2011, s. 11-18 | ||
| Line 22: | Line 22: | ||
[[Kategori:Evjetun]] | [[Kategori:Evjetun]] | ||
[[Kategori:Skoler i Evje og Hornnes]] | [[Kategori:Skoler i Evje og Hornnes]] | ||
Siste versjonen frå 3. desember 2025 kl. 11:38
Foto: Geir Daasvatn
Evjetun leirskole holder til på Evjetun, ca 3 km nord for Evje sentrum, på vestsiden av Riksvei 9 ved bredden av Otra. Leirskolen ble startet i 1975 og offentlig godkjent i 1981. Skolen har idag fast ansatt daglig leder, Camilla Tveitå, og instruktører, samt flere medhjelpere/sikkerhetsinstruktører på timebasis. Leirskolen eies av Norsk Luthersk Misjonssamband (NLM), og drives i samarbeid med Evje og Hornnes kommune.
Det er plass til inntil fire skoleklasser om gangen. Ca. 100 elever er innom hver uke fra mandag til fredag i sesongen (10 uker på høsten og 10 uker på våren). Elevene tilbys mange spennende aktiviteter, gjerne knyttet til friluftsliv og naturkjennskap. Skolens motto er "En annerledes uke".
Styrere

Foto: Geir Daasvatn
- Ingunn Kvinlaug 1975-1980
- Aslak Eppeland 1980-1994
- Åge Solsvik 1994-2003
- Geir Magne Feed 2003-2018
- Camilla Tveitå 2018-
Se også
Kilder
- Leirskolens nettside
- Erik Kjebekk, Evjetun 50 år, artikkel i Arnstein, årsskrift for Evje og Hornnes Sogelag, 2011, s. 11-18